Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak

Go down 
+3
Sunbeam
Gabriel Morison
Cerebro
7 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Cerebro

Cerebro


Hozzászólások száma : 543
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 18.

Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Empty
TémanyitásTárgy: Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak   Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Icon_minitimeSzer. Jún. 08, 2011 8:07 pm

Manhattan sötét, és kevésbé sötét környéke, aminek nagy része eléggé forgalmas, és a sok járókelő miatt nem nevezhető kihaltnak. Persze van néhány sikátor, ami nem túl sok jóval kecsegtet. Az utcák mellett temérdek kisebb bolt, és gyorsétterem.

Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak 118ta


A hozzászólást Cerebro összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Jún. 08, 2011 8:18 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
https://xmenfrpg.hungarianforum.net
Cerebro

Cerebro


Hozzászólások száma : 543
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 18.

Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak   Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Icon_minitimeSzer. Jún. 08, 2011 8:18 pm

2000. szeptember 01.
12:20


//Előzmény: Manhattan - Eleanor Roosevelt középiskola//


Hosszú séta után áll meg a tanárnő egy park szélén, tanácstalanul. Benre és Gabrielre néz, majd nagyot sóhajtva szólal meg.

-Nem tudom hol lehetnek. Csak találjam meg őket.

Mondja mérgelődve, de hallani, hogy a féltés is ott van szavai között. Az eddigi értelmetlennek bizonyult kutakodás után, Ororo fel néz az égre, és a napot nézi pár pillanatig, mire egy szomszédos lakóház körzetébe egy rendőrautó parkol le, amit egy teherszállító követ. Több hatósági személy is kiszáll, majd bemennek az épületbe. Néhány járókelő alaposan megszemléli, hogy vajon mi történhetett. Ám az egyik alkalmazott sárga és fekete csíkos szalaggal keríti el a színhelyet, majd pedig néhány kordont is kihelyez, és őrizni kezdi a bejáratot. Nem tudni mi történhetett ott, de Gabriel elcsíphet egy nevet. Mikor az egyik rendőr sietve halad el mellettük, és a rádióján beszél feltehetőleg egy kollégájával.

-Igen, erős a gyanúnk, hogy az eltűnt Curtis Harris az...

Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Hgfh
Vissza az elejére Go down
https://xmenfrpg.hungarianforum.net
Gabriel Morison
Jegelt karakter
Gabriel Morison


Hozzászólások száma : 20
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 30.

Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak   Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Icon_minitimeCsüt. Jún. 09, 2011 9:25 am

Elindultunk az iskolából, mikor meghallottuk, hogy a srácért jön a mentő. Így szerencsére elkerültük a kínos kérdéseket a mentősöktől. Egy hosszabb, néma séta után megálltunk egy park szélén. A tanárnő körül nézett, majd ránk emelte tekintetét. Sóhajt egy nagyot, és azt mondja, hogy jó lenne megtalálni a másik két diákunk, aki eljött velünk. A mondat végén, néhány másodperc múlva esik le, hogy mintha féltést vagy aggódást éreztem volna a hangjában. Meg tudom érteni. Két új diák, első küldetés, két új halott diák. Nem túl jó dolog. Én is felsóhajtottam, majd láttuk, hogy az út túloldalán lévő házat a rendőrök épp most szalagozzák körbe, majd állítják fel elé a kordont.
- Mi a...? - csak nézem a jelenetet, majd az egyik rendőr elszáguld mellettem - nyilván a park mellett álló autójához - és közben a rádión beszél valakivel. Egyetlen nevet csípek el, de ez is elég, hogy a szemeim elkerekedjenek és félve Munroe tanárnőre nézzek. Ha észreveszi meglepettségem, vagy döbbenetem elmondom, mit hallottam.
- Tanárnő, a rendőr az imént Curtis Harrisről beszélt. - habogom ki, és szinte a nap is lemegy, mire végig tudom mondani az egész mondatot, pedig nem hosszú. Megáll bennem az ütő. Első küldetésünk, és elkéstünk. A srác halott. Nem, az lehetetlen. Kedem elveszteni a fonalat ebben az eseményben.
Vissza az elejére Go down
Sunbeam
Inaktív karakter
Sunbeam


Hozzászólások száma : 48
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 24.
Tartózkodási hely : Xavier és Lensherr Speciális Képességű Diákok Intézménye

Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak   Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Icon_minitimeVas. Jún. 12, 2011 2:05 am

//Sorry a késésért!//

Az utcán állva hallható, ahogyan a kiérkező rendőrök, a Curtis nevű srácról beszélnek. Vajon megtalálhatták? Legalábbis egy a közelben lévő egyik házat lezárják. Valami történhetett. Ezt ki is fejtem Ororo tanárnőnek.

- Ez nem túl biztató. Utána kéne nézni. Vajon miről lehet szó?

Azzal várom a reakcióját. Szerintem érdekes dolgok vannak itt készülőben. Mindenképp érdemes lenne utánajárni. Valóban meghalhatott a csávó, akit kerestünk? Hova lettek a többiek? A kérdések egyre csak gyűlnek bennem, ahogyan telnek a másodpercek. Gabrielre nézek, de az ő arcán is csak az értetlenséget látom. Mi lesz még itt ezután?
Vissza az elejére Go down
Cerebro

Cerebro


Hozzászólások száma : 543
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 18.

Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak   Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Icon_minitimeVas. Jún. 12, 2011 3:52 am

2000. szeptember 01.
12:22



Amint Gabriel felhívja a tanárnő figyelmét a hallottakra, az pár pillanatig elmerül gondolataiba, és a diákokra néz. Ahogy Ben is közli mondanivalóját, válaszol nekik.

-Utána kell járnunk. Nem tudom mi történhetett, de ez már veszélyes lehet.

Mondja és eddigieknél sokkal komolyabb hangon folytatja.

-Maradjatok itt, és kérlek benneteket ne tegyetek semmi ostobaságot. Mindjárt jövök.

Ezzel pedig elindul a rendőrkordon felé Ororo, és maga mögött hagyja a két tanulót. Amint a tanárnőjük oda ér, az beszélgetésbe elegyedik az ajtó előtt álló őrrel, és próbál minél többet megtudni. Ám ez idő alatt Ben és Gabriel az éppen rendőrökkel túlzsúfolt épület melletti kis utcában egy sötét, a szokottnál jóval nagyobb alakot látnak elrohanni. Semelyikük nem láthatta arcvonásait, mind össze annyit, hogy minimum 195 cm magas lehetett. A szokottnál nagyobb darab. Lehet hogy Curtis lenne az? Talán forró nyom, de kétségtelen ha most lelépnek Ororo tanárnő haragja nem mindennapi lesz mikor szembe kerül vele valamelyikük aki faképnél hagyta.
Vissza az elejére Go down
https://xmenfrpg.hungarianforum.net
Sunbeam
Inaktív karakter
Sunbeam


Hozzászólások száma : 48
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 24.
Tartózkodási hely : Xavier és Lensherr Speciális Képességű Diákok Intézménye

Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak   Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Icon_minitimeSzer. Jún. 15, 2011 9:06 pm

A fene! Ez meg ki a jó franc lehetett? Sajna nem láttam az arcát, de elég colos a pasi. Ránézek Gabrielre, hogy vajon most mi legyen:

- Szerinted Curtis volt az? Talán utána kéne mennünk. Csak, ha meg itt hagyjuk Ororo tanár nőt, abból is bajok lesznek. De ha semmit nem teszünk, abból is. A fene ez aztán a dilemma mi? Gyorsan kell cselekednünk, mert a pasi mindjárt eltűnik, nincs vesztegetni való időnk.


Egy kicsit még csak állok. A rendőrökkel beszélgető tanárnő felé nézek, majd hirtelen a törpölésem ötletet szül.

- Te maradj itt. Én utána megyek. Így te itt tudsz maradni a tanár nővel és nem leszel leszúrva. Nekem meg már úgyis mindegy, mert pikkel már rám egy ideje, de te legalább ne húzd ki nála a gyufát!

Azzal faképnél hagyom Gabrielt és a különös alak után rohanok. Gyorsan szedem a lábam, hátha még utolérhetem.
Vissza az elejére Go down
Cerebro

Cerebro


Hozzászólások száma : 543
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 18.

Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak   Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Icon_minitimeSzer. Jún. 15, 2011 10:53 pm

2000. szeptember 01.
12:24



//Andrew, Vanessa - Előzmény: Manhattan - Szt. Michael templom//


Andrew és Vanessa kutakodása egészen eddig vezetett. Eltévedve mit sem tudva merre vannak, Manhatten utcáin kószálva. A lány ugyan is elvesztette Cutis szagát, aki egyszerűen eltűnt előle. De a bal szerencsét talán némi jó váltja fel, mikor megpillantja a páros Ororo tanárnőt, Gabierlt, és Bent, aki épp távozik. Egy lezárt rendőri szalaggal és kordonnal körülvett lakóház előtt állnak a diákok, míg a tanárnő az egyik hatósági tiszttel társalog.

Eközben Ben a sikátorba szalad, hátra hagyva Gabrielt. Amint beér a fiú, halk zörejeket hall, csörömpölést, és konténerek felborulásának zaját. Mikor a srác fordul egyet, a korábban látott magas, zömök testalkatú sötét alakot láthatja, aki félelmetes ügyességgel puszta kézzel ugrik rá egy lakóház falára, és felmászik rajta, majd a tetőre érve eltűnik. A követése macerás lehet, hiszen a tűzlétra elérése ami felvenni a legfelső emeletre lehetetlen, mivel nincs elérhető magasságban. Egy biztos. A látottak alapján ez az alak nem ember volt. Talán ő is mutáns... Ha Ben visszatér Gabriel társaságáhotz, szembesülhet a két elveszett diákkal, Vanessaval, és Andrewal, akikhez abban a pillanatbvan tér vissza Ororo tanárnő, aki észre sem vette, hogy volt egy igen merész vállalkozoó, aki ellent mondva neki, kicsit szimatolt.

-Hol voltatok?! Mit képzeltek magatokról, hogy csak úgy eltűntök?! Azt mondtam az iskolában maradtok és kérdezősködtök! Még is mi történik, ha valami bajotok esik?!

Kezd bele a számonkérésbe Ororo, amit már Gabriel, és Ben túlélt, de a rég-új tagoknak most szintén át kell esniük ezen a "szertartáson". Persze a leszidás hátterében egyfajta féltés volt/van.
Vissza az elejére Go down
https://xmenfrpg.hungarianforum.net
Andrew Pitt
Játékos
Andrew Pitt


Hozzászólások száma : 53
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 23.
Age : 34
Tartózkodási hely : Pécel

Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak   Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Icon_minitimeCsüt. Jún. 16, 2011 12:00 am

Szaladunk a sikátorban, Vanessa orra után, de most olybá tűnik, hogy kezdi elveszíteni a nyomot. Már kérdezném meg, hogy jól van-e, amikor megpillantjuk a többieket egy rendőrségi kordonnal lezárt épület előtt. Ororo tanárnő egyből ki is szúr minket, és odajön. Tajtékzik a dühtől, alaposan leszól minket. Tisztelettudóan végighallgatom, aztán előadom a mondókámat.
-Tanárnő, megtaláltuk Curtist! Tudjuk, hogy veszélyes, - itt Vanessa kezére mutatok- és azt, hogy lelkileg megsérült. Hát itt meg mi történt?- kérdezek, a lakóépületre, és a kordonokra célozva.
Vissza az elejére Go down
Gabriel Morison
Jegelt karakter
Gabriel Morison


Hozzászólások száma : 20
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 30.

Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak   Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Icon_minitimeCsüt. Jún. 16, 2011 4:01 am

A tanárnő elmegy, hogy információt szerezzen a rendőröktől, de meghagyja nekünk, hogy próbáljuk meg visszafogni magunkat, és nem kéne előfordulnia megint annak, ami a suliban történt. Nem tudom, hogy megéri-e kockáztatni, mert nem ismerem Ororo tanárnőt, így inkább hagyom a dolgot a fenébe. Kivéve, mikor meglátok egy fekete kabátos alakot az utca túloldalán.
- Ilyen nincs! - de mire ezt befejeztem már Sunbeam is észrevette.
~ Na igen, a dilemma. Menni, vagy nem menni, ez itt a kérdés. - Sunbeam úgy dönt magán akcióba kezd és a srác után megy. Ilyenkor utálom, hogy nem klónozni tudom magam, mint Sue tanár úr.
- Hé, állj! - de már mindegy. Sunbeam elindult a srác után.Egyre idegesebb leszek, és topogni kezdek a lábammal, mert ha Ororo tanárnő visszajön és meglátja, hogy egyedül vagyok - már pedig meglátja, mert pont szemből jön - akkor nagy gondok lesznek. De én legalább mondhatom, hogy próbáltam megállítani, de nem hallgatott rám.
Vissza az elejére Go down
Sunbeam
Inaktív karakter
Sunbeam


Hozzászólások száma : 48
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 24.
Tartózkodási hely : Xavier és Lensherr Speciális Képességű Diákok Intézménye

Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak   Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Icon_minitimeCsüt. Jún. 16, 2011 5:22 am

A fenébe is! Morgok magamban, mert, hogy a csávót nem tudom megállítani és elszökik előlem. Ügyesen eltűnik a szemem elől azzal a trükkel, hogy felugrál a ház tetejére. De legalább annyi szerencsém még van, hogy nem kapok leszúrást, mivel még idejében visszaérek még mielőtt Ororo tanárnő észrevehette volna a kis magán akciómat. Így helyettem az újonnan érkezők lesznek most rüsztre véve a tanár nő által, ami már kezd a szokásává válni és nem is lennék szegényeknek a helyében. Ezen már én is túlestem néhányszor. Lehet itt így avatják be a gólyákat vagy nem is tudom. Végig lesütött szemmel hallgatok, ebbe a témába most nincs beleszólásom és nem is akarok beleszólni. Gabriel kérdésére engem is érdekel viszont a válasz, így arra már felnézek és várom mit felel a tanár nő a dologra.
Vissza az elejére Go down
Cerebro

Cerebro


Hozzászólások száma : 543
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 18.

Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak   Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Icon_minitimeCsüt. Jún. 16, 2011 8:05 pm

2000. szeptember 01.
12:24



Az idő alatt míg Andre és Ororo tanárnő között folytatódik a párbeszéd, a két diák nem avatkozik közbe, amit minden bizonnyal jobban is tesznek. Andrew válaszai és egyben kérdései viszont kicsit csitítják a feszültséget.

-Megtaláltátok? Hol van most? -kérdi, majd mikor Vanessa kezére néz, kicsit megförmed. -Veled mi történt?

Kérdi, majd a lányhoz lép, és alaposabban elkezdi megvizsgálni. Bár nem orvos, de a tapasztalat amit az évek során felhalmozott némi segítségére lehet most.

-Ahogy elnézem semmi baj. A tested vesztett a folyadék tartalmából. Minden rendbe fog jönni, amint pótoltad a hiányt. -mondja még mindig aggódva, de muszáj tovább lépnie. -A rendőrök gyilkossági helyszínelést tartanak. Több embert is megöltek odabent, és ha jól értettem megtalálták ott a gyilkos személyes adatait. -ekkor Gabriel néz. -Ami ha igaz, akkor Cutisé, ha jól értetted amit a rendőr mondott.

Ezzel picit elhallgat, és elgondolkodik a tanárnő. Látszik rajta, hogy valami nagyon foglalkoztatja. Ben ellenben gyanakodni kezdhet, hisz alig ha Curtis lehet a felelős, mivel Andrew és Vanessa megtalálták őt, és mind ez idáig látták a fiút. Mi van, ha az a rejtélyes alak volt, aki a sikátorban lógott meg és csak valamilyen ok miatt be akarja mártani a fiatal megszökött mutánst. Lehet érdemes lenne megemlíteni, de akkor kiderülne, hogy Ben megtagadta a tanára kérését. Újabb és újabb dilemmák születnek a srácban. Végül Vanessa szimatolni kezd, és pár gyengesége miatt nehézkesen, de megérez valamit. Majd Ororo tanárnőre néz.

-Curtis... valahol itt van.
Vissza az elejére Go down
https://xmenfrpg.hungarianforum.net
Andrew Pitt
Játékos
Andrew Pitt


Hozzászólások száma : 53
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 23.
Age : 34
Tartózkodási hely : Pécel

Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak   Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Icon_minitimeCsüt. Jún. 16, 2011 11:28 pm

Úgy látom a tanárnő kezdeti neheztelése kezd elygengülni. Ez jó, nem keresem a konfrontálódást már az első nap. Jó gyerek vagyok, és betartom a szabályokat, kivéve, ha a helyzet megköveteli. Mint például most.
Vanessa keze rendbejön, aminek örülök. A tanárnő érti a dolgát, megőrzi hidegvérét. Még akkor sem tűnik fejét vesztettnek, amikor a benti gyilkosságról kezd el mesélni. Curtist gyanusítják a gyilkossággal, ami nekem kicsit furcsa.
-Tanárnő, ha most találkoztunk Curtis-vel, akkor hogyan ölhetett meg egy csomó embert? Mikor találták meg a halottakat, mikor történt a gyilkosság?- teszem fel kérdéseimet a tanárnak, miközben Vanessa megszólal. Szagot fogott, és ez Curtis nyoma. Elhallgatok, és a lány felé fordulok:
-Akkor mire várunk még? Keressük meg azt a srácot!
Vissza az elejére Go down
Sunbeam
Inaktív karakter
Sunbeam


Hozzászólások száma : 48
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 24.
Tartózkodási hely : Xavier és Lensherr Speciális Képességű Diákok Intézménye

Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak   Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Icon_minitimeSzomb. Jún. 18, 2011 9:54 pm

Dilemma! Már megint! Vajon el merjem mondani? Már így is utál, szóval nem rontana sokat a helyzeten. De akkor is. Eléggé ráfázhatok, ha elmondom. De ha nem, akkor is. Hát ez aztán a borzasztó nagy szívás! Most mitévő lehetnék? Áááá, fene, elmondom neki kicsit kihagyva néhány apró-cseprő részletet.

- Tanárnő! Szerintem nem Curtis tette. Volt itt egy furcsa kapucni fazon, majd két méteres. Az öltözéke miatt nem nagyon lehetett kivenni az arcát. De elég sietősen távozott a helyszínről. Szerintem ő tette, csak rá akarják kenni az egészet valamiért Curtisre.


Kissé félve várom meg, hogy mit mond Ororo tanárnő a feltevésemre és figyelem az arcrezdüléseit, hogy várható-e tőle letolás nekem, amiért valamit már megint rosszul csináltam.
Vissza az elejére Go down
Cerebro

Cerebro


Hozzászólások száma : 543
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 18.

Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak   Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Icon_minitimeHétf. Jún. 20, 2011 6:53 pm

2000. szeptember 01.
12:27



Ben és Andrew kettőse úgy véli Curtis nem követhette el az eseményeket, melyekkel vádolják, és ennek hallatán a tanárnő csak az eddigieknél is még mélyebben elgondolkodik. Még csak nem is kapja fel a fejé azon az apró részleten, hogy Ben megint csak elhagyta a helyét. De amint Vanessa szaglászni kezd, és Andrew hajthatatlan módon hívja fel erre a figyelmet, a tanárnő is végre teljesen magához tér.

-Akkor siessünk!

Mondja kicsit aggódva és még láthatóan előző gondolatmenetén elmélkedve egy pillanatig. Vanessa megiramodik, követve a szagot, és a rendőrök által kordonnal körbe vett lakóépület melletti ház sikátora mögé érkezik az öt fős csapat, ahol nem messze Curtist pillantják meg. Egy nyilvános telefonfülkénél áll, és folytat társalgást. Nem is kérdés, hogy nem valami jó ötlet ezen a környéken kóborolnia, hisz a rendőrök ahogy hallható meg látható eléggé kutatják személyét.

Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Scaled.php?server=683&filename=fhhhg

Ám mielőtt még bárki megszólíthatná, valami miatt úgy dönt a srác maga mögé kell néznie. Abban a percben, hogy meglátja a csapatot, köztük Vanessat, megrémülve engedi el a kagylót és futni kezd, az egyik szomszédos épületbe menekülve. Ororo tanárnő rögtön sietve indul meg, és a lelkes segíteni akarók egy vészkijárattal találják szembe magukat ahová a menekülő beszaladt. Vanessa igen intenzíven érzi Curtis szagát itt, kétség sem fér hozzá, hogy a fiú bement az épületbe.

-Bent van. Egészen biztos!

Mondja rendíthetetlenül, és Ororo tanárnő csak bólint, előre lép, majd kinyitja az ajtót. Andrew, Ben, Gabriel és Vanessa egy szokások több emeletes lakóház földszintjén találja magát, nem túl jó állapotú a folyosó a néhány falfirka miatt, de egyből itt a lépcsőház mellettük. Látszólag kihalt a hely, semmi mozgás, nincs hang, vagy arra utaló jel, hogy akárki is lakna erre felé. Vanessanak nem kel sok, és megindul a lépcsőn követve érzékszervét...
Vissza az elejére Go down
https://xmenfrpg.hungarianforum.net
Andrew Pitt
Játékos
Andrew Pitt


Hozzászólások száma : 53
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 23.
Age : 34
Tartózkodási hely : Pécel

Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak   Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Icon_minitimeKedd Jún. 21, 2011 12:56 am

Elindulunk Vanessa vezetésével a kordonozott épület melletti sikátorba. Elég bénán nézhetünk ki: egy felnőtt, és négy diák, látszólag céltalanul bolyong ide- oda. Percek kérdése, és egy túlbuzgó rendőr megkérdezi, hogy mit keresünk egy gyilkossági helyszínen. Azt meg ugye nem mondhatjuk, hogy a mutánsunk szagot fogott.
Észreveszünk egy embert, ahogy telefonál a nyilvános fülkénél. Ez Curtis, legalábbis az a srác, akit a templomba láttunk. A felismerés nem hagy több időt a merengésre, Curtis megfordul. Úgy tűnik, felismert bennünket, mert elengedi a kagylót, és elkezd futni az egyik épület felé. A kagyló csak úgy lóg, ha van rá lehetőség, belehalózok, hogy megtudjam, kivel beszélt. Majd behozom a többieket: gyorsan futok.
Belépünk egy vészkijáraton. Odabent semmi: falfirkák, düledező falak, csend, és más semmi már. Vanessa elindul a lépcsőn felfelé. Gyorsan elé ugrok, és megszólalok:
-Lassabban egy kicsit, lassabban! A fickó veszélyes, nem ronthatunk csak úgy ajtóstul a házba! Kellene egy terv, nem gondoljátok? - Itt a tanárnőre pillantok- Elnézést tanárnő. Őn nem így gondolja?
- Mehetek én előre, Vanessa mutatja, hogy merre kell menni. Nem látszok a sötétbe, így előbb tudhatunk róla tudomást, mint Ő rólunk.
Vissza az elejére Go down
Sunbeam
Inaktív karakter
Sunbeam


Hozzászólások száma : 48
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 24.
Tartózkodási hely : Xavier és Lensherr Speciális Képességű Diákok Intézménye

Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak   Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Icon_minitimeSzer. Jún. 22, 2011 10:03 pm

Útnak indulunk hát. Vanessa ügyesen meg is találja a régóta keresett srácot, Curtist, de az épp mikor meglát minket, futásnak ered és berohan egy elhagyatott épületbe. Követjük, azonban innentől már kicsit érdekesebb a dolog. Hová tűnhetett? Semmi nyom, ami utalhatna arra, hogy merre mehetett. Talán a lépcső felé kéne menni? Nyilván, hisz arra a legveszélyesebb. Miért is mennénk valami könnyebb úton?

- Akkor most hogy tovább?

Kérdezem, majd a többiek válaszát figyelem, különösen Ororo tanárnőre hallgatok, hátha ő már tudja mi lenne a jó megoldás. aztán, ha megvan a terv, én is elindulok arra a többiek után.
Vissza az elejére Go down
Cerebro

Cerebro


Hozzászólások száma : 543
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 18.

Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak   Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Icon_minitimePént. Jún. 24, 2011 12:18 am

2000. szeptember 01.
12:27



Andrew próbálja kicsit nyugtatni a kedélyeket azzal, hogy talán jobb lenne, ha ő lenne az első, és tenne egy körutat az árnyak között. Bár Ororo tanárnő elgondolkozik a dolgon, de nincs ideje válaszolni Vanessa hirtelen lépte miatt.

-El az utamból! Majdnem lerohasztotta a kezemet ez a marha!

Mondja, majd a lépcsőket immáron négy lábbal szedi, hisze egy pillanat alatt egy nagyobb méretű tigrissé változik át a lány. Egyértelműen gyorsabb mint a többiek, és a hevessége miatt még nagy bajba kerülhet a társaság. Ororo tanárnő nem tehet mást, csak sietve iramodik meg, így Ben is választ kap a kérdésére. Irány felfelé, és reménykedni, hogy Vanessa nem tesz őrültséget. Ahogy a csapat lohol a lány nyomába, és végre beérik, csak azt veheti észre az egyik szobában, hogy Curtis sarokba van szorítva, majd mikor észreveszi a Tigris után érkezőket, csak egyre félelem telivé válik arca. Látni ahogy rettegve teszi meg a hátráló lépteit, de már nem tud hová menni. Vanessa nagymacskaként morog rá, mire Ororo tanárnő kiált rá a lányra.

-Elég legyen! Menny onnan Vanessa! Nem látod mit teszel?!

Kérdi, de a lány nem igen akar távolodni, bár pár másodperc után vissza változik, de Curtist továbbra sem engedi menekülni.

-Semmi baj Curtis! Kérlek nyugodj meg. Nem akarunk bántani.

Talán nem valami meggyőző szavak Vanessa akciója után. De a fiú hirtelen külsőbeli változáson megy keresztül. Mutációja egészen új fordulatot vesz. Teste minden pontja kezd elsötétedni, és befeketedni, majd zöldes aura lobban körülötte. Curtis arca döbbenté válik, és segítségkérés hangzik el szájából.

-Mi történik velem?

Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Scaled.php?server=202&filename=dffge
Vissza az elejére Go down
https://xmenfrpg.hungarianforum.net
Andrew Pitt
Játékos
Andrew Pitt


Hozzászólások száma : 53
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 23.
Age : 34
Tartózkodási hely : Pécel

Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak   Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Icon_minitimeSzomb. Jún. 25, 2011 12:58 am

Vanessa figyelmen kívül hagyja a Tanárnő intését, az én ötletemet, és önfejűen elindul a lépcsőn. 1 lépcső, 2 lépcső, 6, 10... Vanessa immár tigris formában teszi meg a lépcsőfokokat, és pikk- pakk fent terem a lépcső végén. Nehéz vele lépést tartani, még nekem is megerőltető a tempó tartása.
Amikor Vanessa végre megáll, szépen lassan beérjük, és a háta mögött megállunk, nézve, hogy mi a morgás tárgya. Curtis van ott, teljesen sarokba szorítva. Úgy érezheti magát, mint a csapdába került egér. Tigris vicsorog rá, úgy, mint aki mindjárt vérszemet kap, és ketéharapja szerencsétlent. Ororo tanárnő közbe is lép, mire Vanessa ismét átváltozik tigrissé. Egy másodpercre elgondolkodom, hogy maradhatott rajta a ruha?
A tanárnő éppenhogy elkezdi a puhitós dumáját, amikor Curtis hirtelen változáson megy át. Teste elsötétül, majd zöldesen kezd el derengeni. A döbbentség kiül az arcára, Ő sem érti az egészet. Talán elszívja mások képességét? Vanessán kívül nem ismerem a többiek képességét, de azt tudom, hogy Curtis ugyanúgy sötétedik, mint én. Mindenesetre jobb tisztes távolságban állni tőle. El is kezdek hátrálni, és mondom a többieknek, hogy jöjjenek el onnan.
Vissza az elejére Go down
Sunbeam
Inaktív karakter
Sunbeam


Hozzászólások száma : 48
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 24.
Tartózkodási hely : Xavier és Lensherr Speciális Képességű Diákok Intézménye

Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak   Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Icon_minitimeSzomb. Jún. 25, 2011 2:49 am

Az események hirtelen elfajulnak és látszik, hogy már Ororo tanárnő sem nagyon tudja már kézben tartani a dolgokat. Vanessa magánakcióba kezd, mint én korábban, ami hála istennek elkerülte mentorom figyelmét. A Tigrissé változott lány dühödten indul meg felfelé, hogy elégtételt vegyen a szenvedésekért, így indulunk meg mindannyian felfelé a lépcsőn, Tigrist követve, aki a srác után szaglászva akarja elkapni Curtist. A dolog be is válik és sikerül a már régóta keresett fiút sarokba szorítani, ám ekkor ismeretlen eredetű metamorfózis lép színre a fiún. Na remek.

- Most mi legyen?

Andrew feldob egy ötletet, hogy hátráljunk, de én ezzel nem értek egyet.

- Szerinted, ha menekülünk, attól jobb lesz? Valahogy segítenünk kell rajta. Le kell csitítani és ha ez békés módszerrel nem megy, akkor más lépést kell megtennünk, hogy senkinek se essen baja. Ez a világban is így lesz. azzal nem fognak elfogadni minket, hogy ha csak meghúzzuk magunkat.


Azzal megjelenítek egy energiagömböt a kezemben és várom, hogy mit szól a tervemhez a tanárnő, remélve, hogy értette mire készülök. Végig készenlétben állok és dobásra készen tartom csapásomat, hogy ha kell, leállítsam vele Curtist.
Vissza az elejére Go down
Cerebro

Cerebro


Hozzászólások száma : 543
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 18.

Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak   Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Icon_minitimeHétf. Jún. 27, 2011 9:32 pm

2000. szeptember 01.
12:27



Andrew hátrálni kezd, és a látottak hatására Vanessa is. Egyedül Ben nem követi őket, és abban a pillanatban, hogy alkalmazza képességét Curtis haragra gyúl.

-Nem!! ÉN NEM AKAROM EZT!!!!!!!!

Kiáltja, majd kinyújtva kezét zölden pulzáló színtiszta energiát lő a fiú felé, aki ha idejében cselekszik még akkor is az energia gömböt tartó kezét megkapja a lövedék, majd teljes karja elkezd sorvadni... pont olyanná válik, mint Vanessa sérülése amit Curtistől szenvedett el. Szottyatt összeaszalódott végtaggá, amiből szinte minden csepp folyadék távozik. Ororo tanárnő látva a mutáció használatát, bár nem akarja, még is alkalmazza saját képességét, és erőteljes sarki szeleket idéz meg a szobában, amitől Curtis kezd kissé lehűlni, és vacogva borul a sarokba. A hirtelen jött mínusz fokok a diákokra is kihatással van és átrázza őket a hideg. Curtis körül kezd kihunyni a zölden izzó aura, és fekete bőrszíne is kezd visszább venni. A tanárnő ezek után azonnal Benhez lép.

-Minden rendben? Mutasd csak...

Kezdi megvizsgálni a fiút, mi alatt a másik két diák felé intézi szavait Ororor.

-Figyeljétek! Ne hogy eltűnjön.

Mondja és utal Curtisre, aki az iménti fagyos légfújás miatt enyhén deres arccal reszkezve ül, és félve néz Vanessa és Andrew kettősére.
Vissza az elejére Go down
https://xmenfrpg.hungarianforum.net
Andrew Pitt
Játékos
Andrew Pitt


Hozzászólások száma : 53
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 23.
Age : 34
Tartózkodási hely : Pécel

Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak   Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Icon_minitimeKedd Jún. 28, 2011 5:48 am

Úristen. Még jó, hogy hátráltam, különben most nekem se vennék hasznomat, úgy néznék ki, mint szegény Ben keze. Előbb Vanessa, most ő... Ororo tanárnő szerint rendbe fog jönni, csak előtte jussunk ki innen.
A tanárnő eléggé lehűtötte a termet, de legalább Curtis is kezd lehűlni. Bőre visszanyeri eredeti színét, semmiféle nyomot nem hagyva maga után. Ez a srác sürgősen segítségre szorul, különben veszélyt jelenthet bárkire a környezetében, beleértve magát is.
Míg a tanárnő Bent látja el, megkér bennünket, hogy figyeljünk rá. Nem is kell kétszer mondani, elindulok Curtis felé. Most semmi szükség nincs az álcázásra, egyenesen felé indulok.
Mikor odaérek, végignézek rajta. Szerencsétlen áldozat, nem tehet semmiről. Legalábbis ezt látni rajta. Vanessával nem törődve legugolok elé, de tisztes kéztávolságban maradva tőle. Teszek egy kisérletet vállának megérintésére, mintegy baráti gesztusként, de azért ügyelek arra, hogy a legkisebb mozzanatra is érinthetetlen távolságba legyek tőle.
- Mi történt Curtis? Mesélj el mindent. Figyelj, ha nem hagyod, hogy segítsünk, óriási nagy bajba kerülhetsz! Kérlek, segíts, hogy segíthessünk!- nem törődök azzal, hogy milyen nyálasan hangzik a dumám, itt most nem az a lényeg.
Vissza az elejére Go down
Vanessa Vyserian
Jegelt karakter
Vanessa Vyserian


Hozzászólások száma : 24
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 25.
Age : 29

Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak   Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Icon_minitimeKedd Jún. 28, 2011 10:56 pm

A dolgok olyan gyorsan történnek. Minden egy nagy fény és hangkavalkád. Szinte azt sem tudom mi történik. Az ereimben még a tigris haragja lüktet, ahogy ott állok a hideg szobában szinte úgy érzem lángol a bőröm. Az alakváltás tüze lobog még alatta. És éhes vagyok, nagyon, de nagyon éhes... Megnyalom az ajkam. A hallásom egészen kiélesedik, hallom ahogy dübörög a társaim és a rémült fiú szíve. Vad ritmus, őrült száguldás.

Gyorsan megrázom a fejem, hátha úgy kicsit kitisztul. Igyekszem eligazgatni a pólóm, ami nem csak a divat miatt volt ötször akkora mint én. Kissé szakadozott és lóg rajtam, de legalább takar. A legtöbb ruhadarab nem éli túl az alakváltást. Olyan rucit ugyanis eddig még nem sikerült beszereznem, ami együtt nyúlna a testemmel, együtt formálódna a ropogó csontjaimmal. Ez a póló ideiglenesen megtette. Most úgy néztem ki, mint aki miniszoknyában császkál, egy igen fura felsőhöz hozzánőtt szoknyában, de érdekelt is most ez engem.

A fiúk mögé léptem és aggodalmasan néztem Curtisre.
- Ne haragudj, nem akartalak bántani, de még én sem uralom igazán a képességeim... Azt hittem egyedül vagyok, de nem így van. Sokan vagyunk, és együtt megtanulhatjuk, mit kell tennünk.
Fúj, hányingerem volt magamtól, de nem akartam a másik kezem is leszárítani. Kétszínű lennék? Talán... de kétbőrű mindenképp... ráadásul baromi éhes, szóval haza akartam már menni és telezabálni magam.
Vissza az elejére Go down
Cerebro

Cerebro


Hozzászólások száma : 543
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 18.

Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak   Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Icon_minitimeCsüt. Jún. 30, 2011 8:13 pm

2000. szeptember 01.
12:29



Ben rémült arccal szembesül a kezével való történtekkel, és nem tud mit tenni. Teljesen elförmed, és hiába próbálja őt nyugtatni Ororo, nem segít rajta. E közben Vanessa és Andrew próbálja Curtist nyugtatni, aki megtört... talán a mai nap eseményei túl sok volt. Az üldözés, menekülés és most ez az iménti "átváltozás" valószínűleg össze roppantotta lelkileg, és az eddigi tetteinek ellent mondva csak félő szempárral néz Andrewra, aki vállára teszi kezét.

-Én nem akartam... én tényleg nem...

Kezd bele elkeseredett hangon, és bűnbánóan, majd a tanárnő int Gabrielnek, hogy támogassa Bent, majd oda lép Curtishez, és felsegíti a fiút, érdekes módon nem tartva attól, hogy talán úgy járhat mint két diákja.

-... talán azért történik mind ez, mert az Úr úgy gondolja rosszat tettem... vagy az Ördög szállt meg... én nem tudom.

Kezd zokogásba a fiú, és úgy mondja.

-... először Amanda, majd pedig a többiek. Miattam haltak meg. Az érintésemtől. De én nem akartam! Tényleg nem! Bocsánat...

Néz rá az őt körülvevőkre, majd Andrew számára hirtelen bevillanhat valami. A Fénykép, amit még az iskolánál talált. A hátoldalán az Amanda név szerepelt. Valószínűleg Curtis róla beszél. Ezek után a fiú hirtelen feleszmél Vanessa szavai után.

-Képesség? Ez... jó dolog? Nem vagyok egyedül? De ez... akkor is egy... egy átok...

Mondja, mire Ororo tanárnő segíti fel őt a földről, és anyai gondoskodással rázza helyre.
Vissza az elejére Go down
https://xmenfrpg.hungarianforum.net
Andrew Pitt
Játékos
Andrew Pitt


Hozzászólások száma : 53
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 23.
Age : 34
Tartózkodási hely : Pécel

Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak   Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Icon_minitimePént. Júl. 01, 2011 1:18 am

Úgy látom, Vanessa is belelendült: előveszi az "érzelgősebb" dumáját, és megpróbál azzal érvényesülni. Itt az ideje, eddig az én-vagyok-a-keménylány stílus itt nem igazán jött be. De nem ez a lényeg, Curtis szerencsére megtörni látszik. Együttműködően elmesél mindent, habár a kezdeti (vagy utó) sokkhatás miatt még csak tőmondatokban válaszol. Majd elkezd zokogni. Amanda? Talán a lány lehetett a barátnője a képről. Úristenem! Tehát ezért volt megrémülve, a képessége átka miatt. Elszégyelem magamat: úgy gondoltam, az én képességem átok, de másnak ezek szerint sokkal nagyobb gondjai vannak. Lesütöm a szemem, és nem szólalok meg, csak hallgatom, ahogyan potyogtatja a könnyeit.
Majd hirtelen tudatosul benne, hogy nincs egyedül. Vanessa szavai elérték a kívánt hatást, és most már egy fokkal ( ha cak hajszálnyival is) gyugodtabbnak látszik.
Ororo tanárnő odamegy a fiúhoz, megfogja a karját, és felsegíti. Mostmár nincs má dolgunk, csak hazavinni a fiút.
Vissza az elejére Go down
Vanessa Vyserian
Jegelt karakter
Vanessa Vyserian


Hozzászólások száma : 24
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 25.
Age : 29

Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak   Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Icon_minitimeVas. Júl. 03, 2011 8:56 am

Curtis végre mintha egy kicsit megnyugodna. A tanárnő mint valami különös anyuka úgy szorítja magához szerencsétlen srácot. Legszívesebben a hajamat tépném már az idegességtől. Nah nem mintha engem nem viselt volna meg, amikor rájöttem mire vagyok képes, meg nem mintha az hogy embereket öl nem lenne durvább, de nem tehetek róla, érzelmi fogyatékos vagyok, nem bírom a zokogó embereket, főleg nem a pasikat... habár a síró lányokkal sem tudok mit kezdeni. Magyarázhatok neki, de attól még úgysem lesz jobb neki.
Úgy döntöttem mondok még valami okosat, aztán had szóljon a tanárnő majd Matróna mamaként úgyis megoldja a dolgot, innen már azt hiszem rábízhatjuk a dolgot, elvégre mégis csak ő az egyik főmufti itten.

- Ez egy képesség Curtis, nem is áldás, nem is átok. Illetve mind a kettő és egyik sem. Ha te áldásként fogod fel akkor áldás, azonban ha mindenképp átoknak akarod látni akkor átok lesz. Egyedül csak rajtad múlik mire használod azt, amit a természettől kaptál. Ha arra hogy küzdj a rossz ellen és megvédd a gyengéket, akkor igenis lehet áldás a képességed. De hogy megtanuld uralni velünk kell jönnöd. Én hiszem, hogy meg fogod tanulni, hogy jóra használd.
Még tündibündi cicamosoly is ragyogott az arcomon. Ezért a monológért otthon hatalmas hátba veregetést kapok magamtól. Jah meg kimosom a szám szappannal, mielőtt undorítóan gej kezdenék lenni...
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak   Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Utcák, sikátorok, zsákutcák, és körutak
Vissza az elejére 
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: New York város - Játék idő: 2000. December :: Manhattan-
Ugrás: