Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Michael Cassidy/ Kapitány

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Kapitány
Játékos
Kapitány


Hozzászólások száma : 15
Csatlakozás ideje : 2011. Aug. 05.
Age : 30

Michael Cassidy/ Kapitány Empty
TémanyitásTárgy: Michael Cassidy/ Kapitány   Michael Cassidy/ Kapitány Icon_minitimePént. Aug. 05, 2011 6:11 am

Születési név: Michael Cassidy
Becenév/ álnév: Kapitány
Faj: Homo Sapiens Superior
Nem: férfi
Születési hely, idő: USA, Boston; 1974. VIII. 21.
Kor: 26
Családfa: Apa-Thomas Cassidy (elhunyt), Anya-Lisa Peters (elhunyt)
Betegségei: Közveszélyes elmebeteg
Foglalkozás: Felszolgáló egy kisebb Manhattan-i étteremben/terrorista
Testmagasság: 182
Testsúly: 77
Hajszín: barna
Szemszín: kék
Bőrszín: fehér

Előtörténet:
Ha már úgyis itt leszünk egy darabig hadd meséljek neked az életemről. Rendben, ezt beleegyezésnek veszem. 1974-ben születtem Bostonban. Nem a világ legszebb városa, de nem olyan rossz. Apámat Thomasnak hívták és egy Aurora nevű luxushajó tulajdonosa és kapitánya volt. Nem túl eredeti név mi? Pont olyan unalmas, mint ő volt. Azt viszont nem tagadhatom, hogy jól nézett ki. Hatalmas volt, több száz utas fért el rajta egyszerre. Belülről is gyönyörű volt. Anyámnak volt érzéke a lakberendezéshez. A hatalmas étkezőhelyiség falát díszítő díszes álarcokat szerettem a legjobban. De a lényeg az, hogy elég szép pénz folyt be belőle, úgyhogy meglehetősen jól éltünk egy darabig. 8 éves voltam, amikor a bajok elkezdődtek. Egyébként kényelmesen ülsz? Sajnálom, de a köteleket nem vehetem le. Hol is tartottam? Ja, persze. A nyolcadik születésnapom éjszakáján a hajó a kikötőben állt. Nem voltak rajta vendégek, csak a szüleim és én. Szűk családi körben ünnepeltük, hogy egy újabb évet öregedtem. Már elfújtam a gyertyákat és kibontottam az ajándékokat. Fáradtan ültem egy új játékautó távirányítójával a kezemben és néztem az óceánt. Szinte fel se fogtam, hogy a sima vízfelszín lassan megbomlik és egy oszlopban emelkedni kezd. Amikor elérte a fedélzet magasságát, meghajlott és felém haladt. Mikor megállt, a vége már szinte az orromhoz ért. Mindhárman megdöbbenve néztük a csodát. Aztán egy pillanat alatt megszűnt a varázs. A vízoszlop összeomlott, majd a hajó vészesen inogni kezdett.
Másnap kórházban ébredtem. Körülnéztem, de nem láttam senkit. Amikor a szüleimért kezdetem kiabálni bejött egy nővér és azt mondta, hogy már ők is jól vannak, de még nem jöhetnek ide. Megijedtem. Az az izé valami rosszat csinált velük? Hamarosan megtudtam, hogy a hajó teljesen megsemmisült. Szerencsére egyikünk sem sérült meg súlyosan, úgyhogy pár nap múlva hazamehettem. A szüleim nagyon ingerültek voltak a következő napokban. Egyszer hallottam, hogy veszekednek. Apám azt mondta, hogy a biztosító ilyen megmagyarázhatatlan jelenségek esetén nem fizet. Akkor még nem értettem, hogy ezt mit jelent. Ettől kezdve szépen lassan lecsúsztunk. Apám nem talált hosszabb távra munkát, anyám pedig semmiféle képzettséggel nem rendelkezett. Szerintem annyira hozzá volt szokva, hogy apám tartja el, hogy egyáltalán nem is lett volna képes dolgozni.
A második jelenség nem egészen egy hónappal később történt. Egyik vasárnapi ebéd közben valamin veszekedni kezdtünk a szüleimmel. Már nem emlékszem min, és nem is számít. A lényeg annyi, hogy borzasztó dühös lettem és valószínűleg ennek hatására a poharamból kiemelkedett a víz és beborította az egész asztalt. Apámék döbbenete leírhatatlan volt. Ettől kezdve rendszeresen történtek kisebb-nagyobb hasonló balesetek. Volt, hogy a víz örvényleni kezdett a felmosóvödörben, máskor egy különösen esős napon teljesen szárazan értem haza, mivel az esőcseppek kikerültek. A szüleim hamar gyanakodni kezdtek, hogy ezeket én okozom. Körülbelül egy évvel később jöttem rá, hogy tudatosan is tudom használni a képességemet. Nem volt nagy dolog, csak egy pocsolya vizét mozgattam meg egy kicsit, de ekkor biztossá vált, hogy én csinálom. Féltem, hogy a szüleim engem okolnak majd a hajó pusztulása miatt, úgyhogy nem mertem megmondani nekik. A következő két hónapban titokban gyakoroltam képességemet. Már egyre több vizet voltam képes megmozgatni és egyre bonyolultabb dolgokat tudtam vele tenni. Egyszer aztán apám rajtakapott, hogy a pohár felemelése nélkül, a vizet a számba lebegtetve iszom. Ettől kezdve pokollá vált az életem. Sosem mondták ki, de mindig éreztem, hogy engem okolnak mindenért. Hidd el, ezt te sem bírnád sokáig elviselni. Ahogy teltek az évek egyre jobban kitapasztaltam képességem használatát. A mozgatás terén is rengeteget fejlődtem és rájöttem arra, hogy a víz hőmérsékletét is képes vagyok befolyásolni. Persze apámék mindig súlyosan megbüntettek, ha használtam, de titokban mindig csináltam.
Tizennyolc évesen abbahagytam az iskolát és a fojtogató otthoni légkör elől New Yorkba menekültem. Itt kaptam pincéri állást Alberto éttermében. A szüleimmel nagyon ritkán beszéltem, de emlékük mindig kínzott. Egy év után úgy döntöttem, hogy véget vetek ennek. Visszamentem Bostonba, hogy meglátogassam őket. Még meg is könnyítették a dolgomat, ugyanis amikor odaértem csak anyám volt otthon. Ő mindig jobban bánt velem, de így is megérdemelte, amit kapott. Csak öt percet kellet vele beszélgetnem, hogy teljesen felforralhassam a vérét. Amikor ő már holtan feküdt a padlón beraktam a fürdőkád dugóját és megnyitottam a csapot. Mire apám hazaért már az előszoba padlóján is egyenletes rétegben állt a víz. Amint becsukta maga mögött az ajtót az egész néhány pillanat alatt felemelkedett és az orrán keresztül a tüdejébe áramlott. Ezután felhívtam a rendőrséget és jelentettem a halálukat. Nagyon ügyeltem rá, hogy a szomszédok ne lássák, hogy megjövök, a kieső időre pedig egy kis pénzért egy prostituált szívesen biztosított nekem alibit. Mivel a szüleimen kívül senki sem tudott a képességeimről, nem gyanakodtak rám. De a megölésük nem elég. Ennél többet akarok. Ezért kezdtem el maszkos terroristaként tevékenykedni.
Az utolsó sebet halálukban ütötték a lelkemen. Két rám hagyott tárgyat kiemeltek a végrendeletükben. Az egyik ez az álarc. Ez volt az egyetlen, ami épen maradt a hajó pusztulása után. A másik ez a sapka. Apám kapitányi ruhájának része volt. Bizonyára ezzel is emlékeztetni akartak rá, hogy minden az én hibám. De rohadjanak meg! Még ennek is hasznát vettem. Ez volt az utolsó csepp. A megölésük nem elég. Ennél többet akarok. Ezért kezdtem el maszkos terroristaként tevékenykedni. Remélem, most néznek valahonnan és szenvednek. Minden tettem emlékeztetni fogja őket arra, hogy ŐK tettek ilyenné. És most itt az ideje, hogy te is meghalj.


Jellem: Civilben csöndes, derűs, precíz és teljesen egészséges, de magának való ember benyomását kelti. Az étterem vendégeivel mindig kedves és udvarias, de meglehetősen szűkszavú. Csak akkor jár társaságba, ha úgy érzi, hogy valamiért gyanús lenne ha nem menne el, és ilyenkor is inkább csöndben üldögél.
Beteg oldala csak akkor bukkan a felszínre, amikor felveszi az álarcát. Ilyenkor teljesen kiszámíthatatlan és közveszélyes. Minden különösebb indok nélkül, élvezettel rombol és gyilkol. Elsődleges motivációja az, hogy halott szülei túlvilági lelkének minél több fájdalmat okozzon. Amikor rajta van a maszk, élvezi, hogy nem kell palástolnia valódi személyiségét, ezért sokat beszél. Bár őrült, nem ostoba, tisztában van vele, hogyha felfedi az arcát mindennek vége, ezért maszkjának megőrzésére kínosan ügyel. Az álarc mellett a matrózsapkát is mindig viseli akció közben. Ha ez lekerül a fejéről rettentően idegessé válik, és mindenáron megpróbálja visszaszerezni. Mivel nem lehetett része boldog családi életben, igyekszik ezt elvenni másoktól. Amikor egy család boldogságával vagy a szülői szeretettel szembesül éktelen, tomboló haragra gerjed. Alapvetően egyedül dolgozik, de nem lenne szükség komoly meggyőzésre, hogy csatlakozzon egy bűnszervezethez.

Szakképzettség: Tanulmányait az érettségi megszerzései után hagyta abba. Megvan az izomzata és érzéke a közelharchoz, különösen a kitérésben jeleskedik, de képzettsége ezen a téren nincs. Civil munkáját kiválóan végzi, rendkívül jó felszolgáló.

Képesség: A folyékony halmazállapotú víz engedelmeskedik akaratának. Amíg csak a mozgatni akarja, minimális erőfeszítéssel akár 15 m3 vizet is uralma alá hajthat, de ha meg is akarja emelni, ennek nagyjából a felét képes felhasználni és ennyit is csak komoly koncentráció árán. A szükséges összpontosítás mértéke a víz mennyiségével arányos. Nem alakíthatja a vizet bárhogyan: a manipulált víztömegnek legalább egy ponton érintkeznie kell a talajjal és csak olyan alakzatokat képes néhány másodpercnél tovább fenntartani, amik jéggé fagyva stabilan megállnának. Hogy a hőmérsékletét érdemben változtassa, 3 méternél több nem lehet közte és a befolyásolni próbált folyadék közt, és még így is –a víz mennyiségétől függően- percektől akár órákig terjedő idő szükséges hozzá.(Egy ember összes vérét öt perc alatt kb ötven fokra melegíti). A hőmérséklet nem érheti el a 100°C-ot és több kell legyen mint 0°C. A mozgatáshoz és a formázáshoz látnia kell a vizet, de nem szükséges egy légtérben lennie vele, míg a hőmérséklet változtatásához -természetesen 3 méteren belül- elég biztosan tudnia, hogy a víz ott van.

Felszerelés/ fegyverzet:
Kék álarc, aminek jobb oldalán pillangókat ábrázoló minta fut végig. (0 pont)
Hajóskapitányi sapka (0pont)


A hozzászólást Kapitány összesen 5 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Aug. 26, 2011 3:18 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Kapitány
Játékos
Kapitány


Hozzászólások száma : 15
Csatlakozás ideje : 2011. Aug. 05.
Age : 30

Michael Cassidy/ Kapitány Empty
TémanyitásTárgy: Re: Michael Cassidy/ Kapitány   Michael Cassidy/ Kapitány Icon_minitimePént. Aug. 05, 2011 6:13 am

Példa hozzászólás:
*Kilépek a raktárépületből. A lány hulláját otthagyom, ahol összeesett.*
~Még van két órám munkáig. Mit kezdjek magammal addig?
*Ekkor meghallom a közeledő rendőrautó szirénáját.*
~Ezek biztos a lányt keresik. Szinte sajnálom, hogy nem fogják megérni, hogy lássák, mi lett vele.
*Már az utca közepén járok, amikor az autó keresztbeáll előttem.*
~Idióták! Pont egy tűzcsap mellett álltak meg.
-Remélem szomjasak, uraim! - *kiáltom , és kiszabadítom a vizet, ami, amint az ajtó nyílni kezd, hatalmas buborékként veszi körül a járművet és vele a kiszállni készülő zsarukat. Ha megpróbálják elhagyni a buborékot, a víz követi őket, amíg meg nem fulladnak. Amikor már mindketten halottak, hagyom a vizet szabadon folyni, tisztelgek a hullák felé, majd sietősen elindulok.
~ Láttad ezt apa? Minden a te hibád! *Felröhögök, majd eltűnök az utcából nyíló egyik szűk sikátorban.*
Vissza az elejére Go down
Cerebro

Cerebro


Hozzászólások száma : 543
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 18.

Michael Cassidy/ Kapitány Empty
TémanyitásTárgy: Re: Michael Cassidy/ Kapitány   Michael Cassidy/ Kapitány Icon_minitimePént. Aug. 05, 2011 8:38 pm

Üdvözöllek a fórumon! Bár az előtörténet alapköveiben jó, lenne néhány észrevételem, amit szeretném ha javítanál. Elsőként az a rész, mikor azt írod, hogy a karakter tudta, hogy mutáns. Az rendben, hogy megjelent a vízoszlop, de se a család se te nem voltál tudatában, hogy te csináltad. Ez a mutáció első megnyilvánulása, ami után újabb és újabb következik be, és csak akkor érti meg a karakter, hogy mind ezt ő teszi. Tehát örülnék ha kicsit bővítenéd azt a részt, mikor és hogyan jelentkeztek nála újra, meg újra a víz manipulálásának tettei és hogyan is döbbent rá Kapitány, hogy képes mind erre.
Továbbá mért hibáztatta a család a fiút azért, hogy a hajó tönkre ment? Hisz a mutáció még nem egy elterjedt dolog, amiről minden ember tud. A fórum még a történelem kezdetén jár, mikor csak is kizárólag a mutánsok azok, akik tudják, hogy vannak mutánsok. Ennél fogva se az apa, se az anya még csak nem is feltételezheti, hogy a vízoszlopot fiuk generálta tudat alatt és tönkre tette ezzel a hajót. Hacsak nem egy elmebeteg sci-fi fanatikus család ez, akik szentül meg vannak győződve valami megmagyarázhatatlan beteg oknál fogva, hogy a történtekért a fiuk a felelős. Persze miután kiderül az igazság Kapitányról, hogy az X-gén okozza a történeteket, utána már felmerülhet a szülőkben ez a vád, de arról is kérnék egy bekezdést, hogy hogyan derült ki a család számára Michael mássága és ezt miként fogadták.

Végül de nem utolsó sorban a képességed is bővítésre szorulna. Érdekelne, hogy hány m3 (köbméter) vizet tud Kapitány manipulálni, és meddig? Akár formázhatja is, vagy csak kezdetlegesen irányíthatja? Milyen távolságból képes ezt irányítani? Akár egy akváriumon belül is tudja manipulálni (ha teszem azt a víz és közte valami akadály van; fal, üveg stb.)?

Tehát van mit javítanod, így kérlek ha meg vagy vele értesíts, mivel jelenleg sajnos elutasítom az előtörténetedet.
Vissza az elejére Go down
https://xmenfrpg.hungarianforum.net
Kapitány
Játékos
Kapitány


Hozzászólások száma : 15
Csatlakozás ideje : 2011. Aug. 05.
Age : 30

Michael Cassidy/ Kapitány Empty
TémanyitásTárgy: Re: Michael Cassidy/ Kapitány   Michael Cassidy/ Kapitány Icon_minitimeHétf. Aug. 08, 2011 5:59 am

A felsorolt hibákat javítottam és néhány pontot kicsit átdolgoztam.
Vissza az elejére Go down
Cerebro

Cerebro


Hozzászólások száma : 543
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 18.

Michael Cassidy/ Kapitány Empty
TémanyitásTárgy: Re: Michael Cassidy/ Kapitány   Michael Cassidy/ Kapitány Icon_minitimeHétf. Aug. 08, 2011 7:45 pm

A 25 m3 kicsit nekem sok. Legyen 15 és akkor az előtörténeted elfogadva! Kérlek majd írj még egy adatlapot a megfelelő helyre.
Vissza az elejére Go down
https://xmenfrpg.hungarianforum.net
Ajánlott tartalom





Michael Cassidy/ Kapitány Empty
TémanyitásTárgy: Re: Michael Cassidy/ Kapitány   Michael Cassidy/ Kapitány Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Michael Cassidy/ Kapitány
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Michael Cassidy/ Kapitány
» Michael Black
» Michael Black
» Szt. Michael templom
» Michael Black - Könnyű pénz

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Cerebro (adattár) :: Játékosok előtörténetei-
Ugrás: