Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Hajsza: Egér út

Go down 
4 posters
SzerzőÜzenet
Cerebro

Cerebro


Hozzászólások száma : 543
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 18.

Hajsza: Egér út   Empty
TémanyitásTárgy: Hajsza: Egér út    Hajsza: Egér út   Icon_minitimeKedd Május 10, 2011 11:37 pm

A kaland mint látható a Tömegkaland kategóriába sorolható, ezért különösebb kihatása nem lesz a korszakra, sem pedig a játéktérre most még. Viszont a későbbiekben valószínűleg visszanyúlok majd ehhez a történethez, mint egy nagyobb szabású történet kezdete. Vagy éppen hivatkozni fog némely karakter az itteni esetre, mert ha most nem is, az elkövetkezendő időkben, jövőbeli korszakokban nagyobb szerepet fog kapni ez a történet, ami csak érintőlegesen lett lemesélve. Ezért megéri jelentkezni rá. Főként, mert kulcskarakterek tűnhetnek fel, és igen értékes jutalommal gazdagodik az egyik játékos, mikor véget ér a kaland.

Hajsza: Egér út   Weaponxvol24textless

Jelentkezési kikötés: Aki jelentkezni szeretne, kell lennie egy már elfogadott előtörténetnek és egy adatlapnak, továbbá ebbe a topicba a jelentkezés leadásával együtt gyártani kell egy kimondottan erre a kalandra készített ingyenes NJKt, akivel részt fogsz venni a történetben. Nem engedélyezett a főkarakterrel játszani ebben a mesében, kizárólag az ide alkotott NJKval.

A kaland tartalma: Bizonyára mindenki ismeri az X fegyver projektet, Rozsomák révén. A projekt néhány hónapja újból elindult, és néhány mutáns befogásra került, mint kísérleti alanyok, ám ők megszöktek a rabságból. De ezzel megkezdődött a hajsza, hisz a kísérleteket vezető titokzatos személy két legjobb emberét küldi a szökevények nyomába, hogy levadásszák őket. Már mindössze járulékos kárnak számít haláluk, hiszen amire szükség volt a kísérlethez az már végbe ment...

A kaland menete: Valószínűleg egyesek számára új keletű lesz a dolog, mivel nem a megszokott formát kapja. Természetesen minden mesélői poszt után a játékosok reagálnak mind össze egyetlen egyszer, és az újabb mesélői reagot követően ez megismétlődik. Sorrendet nem kell tartani, viszont készüljön fel mindenki arra, hogy minden 4-dik körben valamelyik karakter elhalálozik, míg nem a végén csak egy valaki marad.

Kaland kezdete & vége: Jelentkezési határidő a kidolgozott NJKval együtt 2011. 06. 31. (kedd) a vége pedig a jelentkezők számától függ, hiszen annyiszor 4 kör, ahányan részt vesznek a mesében.

Kaland műfaj: Akció, Thriller - Fogócska

Kiegészítés: Van néhány megkötés, hogy mit kell tartalmaznia az NJK előtörténetének, és néhány jó tanáccsal is szolgálnék. Az előtörténet tartalmát illetőleg ajánlott jól kidolgozni, hiszen aki túléli a kalandot az ajándékba megkapja azt a karaktert, akinek sikerült megszöknie. Legyen benne a gyerekkora egészen addig a pontig levezetve, míg nem egy napon elrabolták és szörnyű, fájdalmas kísérletek alá vetették őt ami hónapokon keresztül tartott. Ez legyen a záró mondat. Minden jelentkező egyértelműen mutáns karakterrel vehet részt és a képességeket tekintve azt javaslom, hogy ne feltétlenül harc központú legyen. Másodlagos mutációt senki nem birtokolhat, ellenben az elsődleges képesség akár roppantul előrehaladott is lehet.
Hogy kinek van a legnagyobb esélye a túlélésre? Annak, aki megfelelő és kielégítő hozzászólásokat gyárt, aktív, illetve annak, aki felismeri a kalandban feltűnő lehetőségeket majd pedig kihasználja azokat. Ugyan is mindenkinek egyenlő esélye van arra, hogy menedéket találjon ezzel kijátszva üldözőit.

Jelentkezők:
  • Anthony Carter - Vicenzo Nero
  • Sunbeam - Titok
  • Trant Hardwin / Undor - Szotyi


A KALAND VÉGET ÉRT!
(A mesébe írt reagokat New York - Staten Island - Tudományos génlaboratórium részlegben olvashatóak!)


A hozzászólást Cerebro összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Jún. 29, 2011 12:57 am-kor.
Vissza az elejére Go down
https://xmenfrpg.hungarianforum.net
Anthony Carter
Játékos
Anthony Carter


Hozzászólások száma : 61
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 21.

Hajsza: Egér út   Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hajsza: Egér út    Hajsza: Egér út   Icon_minitimeCsüt. Május 12, 2011 11:38 pm

Én leszek az első úgy érzékelem a helyzetet. Nah szóval jelentkeznék vele:
(tudom, eléggé harcra termett ifjú legény, és nem is nézné ki belőle senki a menekülést. De kit tudja... Razz )

Születési név: Vicenzo Nero
Becenév/ álnév: Vin, Szörnyeteg, Hüllő
Faj: mutáns
Nem: férfi
Születési hely, idő: Olaszország 1968
Kor: 32
Családfa:
  • Anthony Carter (öccse, él)
  • Alberto Nero (apja, halott)
  • Gianna Nero (anyja, halott)
  • Paolina Tessa (felesége, él)

Betegségei: egészséges
Foglalkozás: diák
Testmagasság: 198cm
Testsúly: 175kg
Hajszín: kopasz
Szemszín: zöld
Bőrszín: zöld

Előtörténet: Élete 15 évesen vette igazán kezdetét, mikor egy autóbalesetben elvesztette apját és terhes édesanyját, miközben a kórházba tartottak. Elképesztő csodaként fogható fel, hogy Anthony még is megszületett a baleset helyszínén, mikor kiértek a mentők, ahogy az is, hogy Vin túlélte a borzalmat egy karcolás nélkül. Ekkor tört ugyan is felszínre mutációja. Bőre pikkelyszerű elváltozásokat generált, amik olyan szintű ellenállást mutattak a baleset idején, hogy semmi kárt nem szenvedett a fiú. Mivel családja meghalt, és egyedül maradt ő maga intézetbe került és mit sem tudott öccse hollétéről és állapotáról, akit örökbefogadó szülők New Yorkba vittek. Vinnek akkoriban igen hamar fel kellett nőni, mert motiválta a tudat, hogy felkutassa testvérét, és legalább vele együtt legyen, ha már a családja többi tagját elvesztette. De ez még váratott magára, hiszen nem volt pénze hogy magát eltartsa, így hogy lett volna arra, hogy egy apró gyermeket életben tartson. Az intézetben nem szenvedett különösebb hiányt semmiben, és elmondhatta magáról hogy egy olyan társat talált aki mellett le akarta élni az életét már 18 évesen, és megkérte a lány kezét. Ő igent mondott, és ezzel megérett a pillanat arra, hogy Vin munkát vállaljon ezzel elhagyva az otthont és alig egy év után megteremtette azt a környezetet, ahová az öccsét is fogadni tudta volna, és leendő menyasszonyát szintén. De mikor arra kerített időt, hogy felkeresse testvérét, nem találta. Semmi információt nem kapott róla, hogy hol lehet és sehol nem adtak ki neki adatokat. Még a rendőrségen sem. A fiatal férfi összetört, és nem tudta mihez kezdjen. Nem tudta elfelejteni ,hogy van még valahol egy rokona, és nem adta fel a küzdelmet. Amellett, hogy nap nap után a munkába temetkezett mint építkezési munkás, állandóan az akkoriban már Anthonyként szólított gyermek után érdeklődött. Állását illetően igen jó munkaerő volt, mert testalkatából adódóan bírta a megterhelő munkát, és sokan szörnyetegként kezdték becézni, de nem sértésként, hanem mondhatni bókként. Hiszen nem igazán volt még egy valaki, aki olyan ütemben tudott volna egy nap akár több tonnát is megmozgatni mint ő. 25 évesen elvette szerelmét, és már a közös jövőjüket tervezték, mikor kapott egy levelet... a levélben elveszett fivéréről volt szó, amit a nevelői küldtek. Elmondták, hogy minden tőlük telhetőt megtesznek, hogy semmiben ne szenvedjen hiányt és Anthony nagyon jó tanuló egy nap még sokra fogja vinni. Csupa jóról számoltak be, és még azt is közölték a küldeményben, hogy szívesen vendégül látnák Vint New Yorkban. A férfit egekig emelte a levél. Elhatározta, hogy útnak indul feleségével, miután mindent elsimított. Munkahelyén szabadságot vett ki, és elindult U.S.A.-ba. De az aszt megelőző napon az eddig csak apró jelekként szolgáló mutációja kiforrt és átvette az uralmat, meghatározva életét. A túlzott izgalom és stressz lehetett a kiváltó ok, na meg az emlékek amik előtörtek belőle a balesetről. Bármi is de attól a naptól fogva már nem tudott elvegyülni. Bőrét zöld pikkelyek fedték be, arccsontjai kissé eltorzultak, néhány foga kiélesedett és hatalmas taraj szerű képződményt növesztett feje tetejére, lábujjai pedig deformálódtak és öt helyett mindössze kettő maradt meg. Átalakulása percek alatt ment végbe, és undorodott saját magától is látván mi lett belőle. De bízott szerelmében, hogy nem fog undorodni tőle, de nem így lett. A nő nem volt képes elfogadni az állapotot, ezzel pedig kiderült szerelmük nem elég erős, hogy átvészelje a válságos időszakot. Vin összeomlott és rettegett a jövőtől, hogy hogyan tovább. Ebben az állapotában nem látogathatta meg testvérét, és próbált elbújni a világ elől. Leplekbe csavarva sötét sikátorokban és elhagyott raktárakban bujdokolt. Éjjelente üzletekbe tört be, és patikákba. Kereste a gyógymódot. Ezernyi gyógyszert kipróbált, míg nem öngyilkos akart lenni. Gyógyszer túladagolás mellett döntött és több száz különböző pirulát vett be, ellenben semmi nem történt az enyhe rosszulléten kívül. hamar híre ment egész Olaszországban a rablásoknak, és annak hogy valami különös lény ólálkodik éjszakánként az utcákon. A rendőrség nyomozni kezdett de más valaki találta meg előbb a Vint akit a média akkoriban látatlanul is úgy hívott: Hüllő. Mind ezt a maga mögött hagyott hatalmas pikkelyek miatt. Az rejtélyes férfi aki megtalálta a mutánst gyógyírt ajánlott neki. Azt mondta New Yorkban képesek lennének kikúrálni őt, és visszaadni régi életét. Az elkeseredettség túl erős volt, hogy Vin akár egy kicsit is gondolkodjon, így bele ment az ajánlatba. Egy héttel később már a Nagy Almában volt, egy kísérleti telepen. De minden rosszra fordult. Az ígéretek hamisak voltak és szörnyű teszteken fizikai fájdalmakon esett át. Nem volt hova menekülnie és mind ezek következménye lett a fokozott agresszivitás. Bár hiába is tiltakozott bármi ellen, nem volt képes megszökni...

Jellem: Elképesztően agresszív, és ez sokszor elvakítja, nem képe reálisan látni a helyzetet, akár fejjel megy a falnak. Emellett elkeseredett és megtört alak, aki bármire képes hogy megtagadja mutációját, gyógyírt találjon rá és visszatérjen régi életéhez felkeresve testvérét.

Szakképzettség: Minimálisan beszél angolul, alap szinten.

Képesség: Bőrét zöld pikkelyek borítják amik ellen állóak és kemények akár a szikla, ezért az ütések, rúgások és kisebb kaliberű fegyverek lövedéke nem sértik sehol a testén. Erős pikkelyei még azt is megengedik neki, hogy a gyengébb falakat áttörje akár egy buldózer. Némelyik foga borotvaéles, amivel a fát is képes átharapni, míg vaskos erős, zömök lábai sokkalta több megterhelés alatt képesek megfelelően funkcionálni (3q). Felettébb immunis a betegségekre, gyógyszerekre.
  • Test kidolgozott és emberi mértékkel nagy erőt képvisel, akár 300kg-ot is kinyom. Bár a projekt ideje alatt megcsappant állóképessége az állandó agyi és fizikai kísérletek miatt.

Hajsza: Egér út   95_SavageDragon
Vissza az elejére Go down
Sunbeam
Inaktív karakter
Sunbeam


Hozzászólások száma : 48
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 24.
Tartózkodási hely : Xavier és Lensherr Speciális Képességű Diákok Intézménye

Hajsza: Egér út   Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hajsza: Egér út    Hajsza: Egér út   Icon_minitimeCsüt. Május 19, 2011 6:11 am

Titok

Név: ismeretlen, olykor a Josh nevet használja, de mindenki csak úgy ismeri:

Titok

Nem: férfi

Lakhely: ismeretlen

Tartózkodási hely: ismeretlen

Betegségei: az elméje sok mindenen jár egyszerre, ezért kissé elvont figura, sokan bolondnak is hiszik, pedig nem igazán az

Álnév: Titok – nevét onnan kapta, hogy rendkívül rejtélyes figura

Kor: ismeretlen, valahogy 20 és 30 év közötti

Magasság: 173 cm

Súly: 70 kg

Szeme színe: kék

Haja színe: szőkésbarna

Bőre színe: fehér

Jelleme: virtuóz, ravasz, gyorsan vág az esze, rendkívül sebesen képes lereagálni a dolgokat, bizalmatlan mindenkivel szemben, rejtélyes

Képességei: képes kisebb sziklákat, köveket, homokot, salakot és a föld egyes részeit az agyával mozgatni, akárcsak a levegőt és a szelet, bár még nem valami erősen mindezt

Családfa: ismeretlen


Előtörténet:


Kómából tértem magamhoz egy ismeretlen helyen számomra. Nem tudtam hol lehetek. Egy fura ruhába öltözött hölgy, aki önmagát Jess nővérnek nevezte, felvilágosított arról, hogy egy amerikai kórházban vagyok, New Jerseyben. Nem értettem a dolgot, hiszen én nem vagyok beteg.

- Én ezt nem értem kérem. Miért vagyok én itt?
- Uram, Önt egy kráter közepénél találták meg a város határában.
- Ezt nem értem.
- A felderítőcsapat azonnal idehozta Önt, attól félve, hogy valami villámcsapás áldozata. Itt aztán rájöttünk, hogy Ön nagyon is él, csak katatón állapotba került.
- Katatón?
– Egyre zavarosabb kezdtem lenni.
- Leálltak az agyműködéseinek nagy része. Gépre tettünk és vártunk. Úgy gondoltuk, hogy ha egy hónapon belül nem keresik magát, lekapcsoljuk. Szóval megjegyezném, hogy még épp időben.
- Időben? Mennyi ideig voltam eszméletlen?
- Több hete van már kómában. A magához térése valami tudományos csoda. Megvizsgáltuk a vérét. Ön különleges génállománnyal rendelkezik, tudja – e?
- Nem értem miről beszél, ez az egész ködös Nekem.
- Pihenjen csak, magára hagyom kicsit.



A kis párbeszéd után még bent tartottak pár napig. Vizsgálgattak, meg megfigyeltek vagy mi. Aztán, mivel makkegészségesnek bizonyultam, elengedtek. De volt egy kis bökkenő. A múltamból semmire nem emlékeztem. Jártam a várost, hátha eszembe jut valami, de semmi. Figyeltem az embereket, hónapokig, hogy hogyan élnek, miket csinálnak és megpróbáltam alkalmazkodni. Új nevet vettem fel, elvégre névtelenül mégse létezhettem, még ha semmi másom nem is volt. Hajléktalanként éltem, a város pedig csak gúnyt űzött belőlem és a hóbortosságaim miatt elneveztek Titoknak. Aztán egy szép napon elkezdtek képek rohamozni. Olyanok, mintha emlékképek lennének. Bevillanások a múltamból. De nem tudtam valósak e, vagy csak kezdek megőrülni? Olyan képek villantak be, hogy én egy Asgard nevű helyről jöttem, mely az istenek lakhelye és jómagam is az vagyok: a természeti erők atyja. Képes vagyok irányítani a Földön uralkodó természeti viszontagságokat: hófúvást, ciklont, tájfunt, vizet, tűzvészt, szélvihart, akármit. Amikor viszont vissza akartam jutni, rájöttem, hogy nem tudok, ezért az emberek segítségét kértem, akik azonban bolondnak néztek és bedugtak egy intézetbe, mint valami elmebeteget. Több évet rostokoltam ott. Terápiákkal meg bezártságokkal akartak gyógyítgatni. Mintha beteg lennék. Közben folyton jöttek az agyamba villanó képek, melyeknek köszönhetően elkezdtem ismerni magam és némiképp már az erőmet is használni tudtam. Egy nap elegem lett és a képességeimet használva, amiket a memóriasérülésem miatt még nem tudok 100 % - osan használni, kitörtem és megszöktem. Nem tudtam mit gondoljak magamról, igaz e, amit látok, avagy sem. Sokan csak mesének vélték, amiket mondtam, de azért megesik, hogy néha, olykor – olykor a mesék igazak. Sokáig csak bujkáltam és próbáltam az erőmet kiismerni, de egyszer csak fegyveresek kaptak el. Először azt hittem vissza akarnak vinni, de egy másik helyre vittek, ahol aztán kísérleti nyúlként használtak pár fájdalmas és rémes beavatkozás során.
Vissza az elejére Go down
Cerebro

Cerebro


Hozzászólások száma : 543
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 18.

Hajsza: Egér út   Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hajsza: Egér út    Hajsza: Egér út   Icon_minitimePént. Május 20, 2011 2:28 am

Sunbeam, ugye a karaktered nem Asgard-i? Egyrészt, mivel a faj nem elérhető, másrészt pedig bár konkrétan nem említettem, de utalásokat olvashattál, hogy csak mutánsokkal lehetséges a részvétel.

Ha Asgardot nem említed meg az előtörténetben és az isten szót, felírlak a listára. Wink
Vissza az elejére Go down
https://xmenfrpg.hungarianforum.net
Sunbeam
Inaktív karakter
Sunbeam


Hozzászólások száma : 48
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 24.
Tartózkodási hely : Xavier és Lensherr Speciális Képességű Diákok Intézménye

Hajsza: Egér út   Empty
TémanyitásTárgy: Társalgás   Hajsza: Egér út   Icon_minitimePént. Május 20, 2011 4:24 am

Nem, nem Asgard-i. Smile Ezek csak utalások arra, hogy az elméje sajnos tényleg nem teljesen ép és képek villannak be neki bizonyos dolgokról, ugyanis balesetet szenvedett, ezért a memóriavesztés. Próbál rájönni ki is ő és emiatt az amúgy is labilis agyhullámai képeket alkotnak egy olyan múltról, ami soha nem is létezett, kitaláció, azért, hogy legyen személyisége. Ő maga nem tudja mi is lehet az igazság. Rejtélyes baleset történt vele, amire azóta sem emlékszik, ezért saját múltat alkot magának, pedig valójában csak egy egyszerű mutáns, aki kemény dolgokon ment keresztül.
Vissza az elejére Go down
Trant Hardwin / Undor
Jegelt karakter
Trant Hardwin / Undor


Hozzászólások száma : 98
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 23.
Age : 36
Tartózkodási hely : Xavier és Lensherr Speciális Képességű Diákok Intézménye

Hajsza: Egér út   Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hajsza: Egér út    Hajsza: Egér út   Icon_minitimeSzomb. Május 21, 2011 11:10 am

Születési név: Szotyi
Becenév/ álnév: III fegyver
Faj: mutáns mezeihörcsög
Nem: hím
Születési hely, idő: Dél Dakota Pierre 1954
Kor: 46
Családfa: 32 testvére
Betegségei: testileg egészséges, kisebbségi komplexusban szenved
Foglalkozás: kísérleti alany
Testhossz: 25cm
Testsúly: 361g
Szőrszín: Feje világosbarna, sötétebb sárgás és fehér sávokkal. Háta sárgásbarna, hasa fekete.
Szemszín: fekete
Bőrszín: rózsaszín

Előtörténet:

Egy Pierre-i kozmetikai állatkutató intézet egy derűs péntek délután. A biztonsági őr egy érkező kis furgont állít meg a kapuban. A jármű oldalára nagy betűkkel van kiírva a közeli kis állatkereskedés neve. Int a sofőrnek, mint akik már régóta ismerik egymást. Egy még alig húsz éves srác száll ki a vezetőülésről, odaint az őrnek.
- Szevasz George. Meghoztam a szállítmányt. – Ezzel hátramegy a csomagtartóhoz, kinyitja az ajtókat, és három méretes dobozt emel ki belőle. Könnyed léptekkel indul meg vele, barátja felé, és nem is látszik, hogy a dobozok enyhén mozognak.
- Na itt is van a százhatvan darab kísérleti patkány. Magam válogattam őket, a legkiválóbb darabok, amit csak találni lehet a környéken. – A fiú látszólag büszke a munkájára, és lehet is. Amikor átveszi az őr a dobozokat, először megemelgeti, csak hogy érezze a súlyát. Bólogatva nyugtázza, megvan a súlya, igen csak méretes példányok lehetnek benne.
- Na akkor vessünk egy pillantást ezekre a patkányokra. - Mondja minden kedv nélkül.
- Nana, nehogy már itt akard megnézni őket. – Hadarja gyorsan a megrettent ifjú. – Itt kinyitod nekem a dobozokat, és az összes el fog szökni. – A szemei az idegességtől tikkelnek, és látványosan látszik rajta a titkolózás.
- Nyugi már haver, csak belekukkantok. – Ezzel George kinyitja a legfelső doboz tetejét, és a meghökkenéstől csak levegőt bír vetni, de szólni semmit. A hápogás, ami a száján kijön lassan értelmes artikulált szavakká válik. – De hát ezek hörcsögök!
- Jól van na. Nem tudtam patkányt találni. A egész várost bejártam, de csak ezeket találtam. Ember úgyis mindegy min tesztelik azokat az izéket. Nem mindegy, hogy mik döglenek bele? – Próbálja csökkenteni a felkészületlenségét, és úgy látszik régi barátja be is adja a derekát.
- Rendben, de én nem is láttam ezeket, ha baj lesz belőle, akkor a tiétek. – A fiatal férfi rábólint, és végül bejutnak az állatok a kísérleti telepre. Nagy meglepetés várja a kutatókat hétfő reggel, mikor belekezdenek a munkájukba.


Ugyanaz a helyszín, és ugyancsak egy pénteki nap. Az ifjú asszisztens Joel az egyik átlagos irodában hintázik a kényelmes székében, és beszállítási papírokat nézeget. A főnöke Dr. Gray bízta rá a munkát. A lábai az asztalon, a kezében iratok. Az unalom, majdnem megöli, mikor feltűnik neki valami. Az ujját végighúzza a nyomtatott sorok között, majd egy másik kupacból előhalászik egy másik megdöbbentően hasonlatos papírost. Előrehuppan a székben, majd a két papírt összeveti, most már egymás mellett is. Végül megvakarja a sörtés állát. A borosta csak úgy serceg a körmei alatt.
- Doki kérdezhetek valamit? – Teszi fel a teljesen felesleges kérdést. Mivel már ez is az volt, emellett tudja, hogy ez mennyire irritálja a főnökét.
- Mond már, mi az?! – Vágja rá a várt ingerülettel Dr. Gray, de nem néz fel sem a számítógéppel, hanem pötyögi tovább a végtelenhosszúnak tűnő sorokat.
- Doki, maga tudja meddig él egy hörcsög? – Gray a kérdés váratlansága miatt abbahagyja a munkát, és a meglepetéstől ránéz beosztottjára. A kikerekedett szemek, nem tudják eldönteni, hogy a férfi csak viccel vele, vagy tényleg ki akar ezzel a dologgal fejezni is valamit. Végül mégis válaszol.
- Két-három év. Miért kérded? – Teszi fel a már sokkal értelmesebbnek tűnő kérdést.
- Hát a szállítási papírok szerint, a hörcsögök a másik szobában már több mint tíz éve vannak az intézetnél. – A doktor erre otthagyja a munkáját, és az asszisztense válla felett belenéz a papírokba. Azokat a hörcsögöket mindenki ismeri. Nem azért, mert különösebben érdekelte volna őket. Hanem, mert minden új készítményt rajtuk próbáltak ki először. Az ideérkezésük elején még természetes volt, hogy hetente tucatjával lökték kukába a tetemeket, de senkinek sem tűnt fel, hogy manapság már nincs ilyen gondjuk. Végül már olyanok voltak, mint egy bútor. Természetesnek vették, hogy ott vannak, és először rajtuk próbálják ki a szereket. Végül a gondolatmeneteiknek vége szakad, és mindketten ugyanarra a konklúzióra jutnak. Felpattannak, és sietve az intézmény igazgatójához rohannak.


Egy fekete furgon fordul be egy nevesincs kis földútra Kanada határán. A sofőr nem tévedt el, fontos szállítmányt visz, de még maga sem tudja mit. Az út hirtelen félbe szakad, de még csak le sem lassít. Nyílegyenesen halad tovább, míg egy jobbos kanyar után egy eldugott épületegyütteshez nem ér.
Minden óvintézkedés nélkül behajt a kapun, tudja ha nem várt vendég lenne, hamarabb meghalt volna, mintsem elérte volna a kis utat. A legnagyobb épület bejáratához hajt, és ott már várják a fehér köpenyes tudósok. Mindenki nagy izgalommal várja az új alanyokat. A sofőr megáll, kinyitja az ajtót, és kiadja azt az egyetlen darab dobozt, amiért megtett több száz mérföldet.
- Na végre megjöttek. – Mondja a legnagyobb rangban levő tudós Dr. Long. Egyet int, és beosztottjai máris a doboz után nyúlnak. – Azonnal vigyék a hármas laborba. Kezdjék el a kísérleteket. Minél hamarabb eredményeket akarok. – Újabb intésre az eddig kint álldogálók sietve találnak maguknak munkát, messze a kanadai hűs szellőktől. A férfi még kint áll egy ideig, nem is foglalkozik a hideggel. A szeme a távolt fürkészi, de gondolatai a jövőben járnak. Rá fog jönni az élet meghosszabbításának titkára, és ezzel átveszi a vezetését a III fegyvernek.


Egy sötét labor, szinte teljesen üres. Már csak egyetlen egy asztal van benne, ami felé egy férfi hajol. A háta görnyedt, a haja hosszú és csapzott. Ápolatlan, és a hangja is őrületet sugároz, ahogy folyamatosan maga elé motyog. Távoli szemlélőnek csak egy őrült, aki magában beszél, de az intézményben dolgozók tudják az igazat.
Jó ideje már annak, hogy nagy eredményeket vártak tőle. A nagy remények megfakultak, majd a támogatást is elvették tőle. Végül már csak magára maradt a projectben, egy szűk kis irodában, egy doboznyi hörcsöggel. Most ők az egyetlen társasága, és hozzájuk intézi is a szavait.
- Rá fogok jönni, mit tudtok. Rá fogok jönni minden titkotokra. Nem látják ezek az őrültek mekkora lehetőségek van bennetek. De én tudom, ÉN TUDOM. – Dr. Long szavai beteges kacagásba fulladnak, végül csak lenyugszik. – Minden egyszerűbb lenne, ha elmondanátok nekem mit tettek veletek. De ti nem válaszoltok, ti nem. Ha okosabbak… – A szeme kikerekedik, és látszik rajta, hogy a múzsa csókja eltalálta. Felkapja a dobozt, és elrohan a vegyi részleg felé. Nem törődve vele ki látja, vagy ki nem.


Egy sikoly zengeti végig a steril folyosókat. Egy nő kétségbeesett segélykérése a megmagyarázhatatlan helyzetre, amivel szembe került. Kollégák rohannak a hang forrása felé, és őrök sorjáznak fegyvereiket idegesen szorongatva. Az intézet területén az ilyen sikolyok, sajnos nem ritkák, és majdnem minden ilyen incidens vérrel jár.
Az őrök megállnak az egyik labor ajtajában, felkészülnek a behatolásra, és tudják, hogyha elég gyorsak, túlélhetik. A vezetőjük síri csendben feltartja három ujjat, egy bólintással jelzi, hogy mindenki figyeljen. Egy ujj lecsukódik, a feszültség tapintható lesz, majd lecsukódik a mellette lévő is. A harmadik indul útjára, mikor kicsapódik az ajtó. Célzásra emeli mindenki a fegyverét, és a jövevény felé fordítja.
Egy zaklatott középkorú nő rohan ki, először megilletődik a sok rászegeződő fegyveren, végül női szeme kiszúrja a megnyugvást nyújtó személyt. A nő odarohan az egyik köpenyeshez, és biztonságot nyújtó mellkasába temeti könnyes arcát.
- Olyan szörnyű volt. Az a…. Az a mocskos dög! Csak kitakarítottam a ketrecét erre megszólalt. Tudom, hogy beszél, de olyanokat mondott… Azt mondta, hogy meg fogok halni. Eddig is tudtam, hogy gonosz azok a kis mocskok, de ez olyan szörnyű volt. – Újabb zokogásroham vesz erőt rajta, ami hamar abba is marad. Közben a biztonságiak berontanak a helyiségbe, de lövést egyet sem eresztenek meg. – Azt mondta meghalok, és leírta pontosan, hogy fog történni. Utánam még nevetett is, azon az idegesítő hangján, és még a fogai is kilátszottak. – A hangja már hisztérikus, végül újabb sírógörcs, de mielőtt még befejezné az érzelmi kirohanást, visszatérnek a fegyveresek.
- Uram, megint csak a hörcsögök. Úgy látszik újabb takarítót borítottak ki. Még élvezik is ezek a kis g*cik. – A hangjában a megvetést egy kicsit sem takargatja. Úgy látszik sok borsot törtek az emlősök gerinces társaik orra alá.

Jellem: A felszín felé csak egy gonosz megkeseredett apróság. Minden embert utál, azért amit tettek vele. Az egész életében való kísérletek, és tesztek, olyan dühöt kelltettek benne, amit szerinte csak az összes ember kiirtásával tud elfojtani. Belül pedig csak egy félénk kis állat, aki azonnal mérhetetlen haragra gerjed, ha életképesebb lénnyel kerül kapcsolatba. Ez csak a kisebbségi komplexusa miatt van így. A bebörtönzése miatt retteg minden olyan helyzettől, amiben tehetetlenségre van kárhoztatva.

Szakképzettség: A + fegyver programban kísérleteknek köszönhetően agyi kapacitása irreálisan megnőtt. IQ-ja az egekben van, és mindent megpróbált elsajátítani, amit csak felhasználhat a célja elérésében. Mechanika, fizika, kémia, vegytan, és hadi tudományok széles körében járatos. Legfontosabbnak mégis a pszichológiát tartja, mert azt használva bárkit irányíthat, és átformálhat.

Képesség: A kozmetikai laborban töltött idő, közben a rajta tesztelt vegyszerek hatására, élethossza nagyban megnőtt. Nem lehet tudni, hogy mennyivel is pontosan, de a kondíciója olyan, mintha csak pár hónapos lenne. Ez az állapot hónapról-hónapra sem változik. Legalábbis eddig.
A kísérleteknek köszönhetően beépült a DNS-láncába az X gén, amitől megkapta a képességét. Nem látványos, de számára pont megfelelő. Sorslátásnak hívja. Bárkihez, vagy bármihez fizikálisan hozzáér, meglátja a lehetséges jövőét. Mire hivatott, vagy hogy hogyan fog meghalni. Ez nem száz százalékos, de sokat elárul neki az áldozatáról.
Emellett mivel állat, így nem tudják a gondolatát olvasni, az emberi telepaták, így volt védve ennyi ideig a program hasonló képességgel rendelkezői ellen.
A fizikai kondíciója megegyezik az átlagos hörcsögökével, akik rendszeres megerőltető testedzést végeztek.


Hajsza: Egér út   Trex
Vissza az elejére Go down
Cerebro

Cerebro


Hozzászólások száma : 543
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 18.

Hajsza: Egér út   Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hajsza: Egér út    Hajsza: Egér út   Icon_minitimeSzomb. Május 21, 2011 10:30 pm

Rendben van, még így is fura az előtörténet Sunbeam, de rendben Smile
Mind a kettőtöket felírtalak a listára.
Vissza az elejére Go down
https://xmenfrpg.hungarianforum.net
Cerebro

Cerebro


Hozzászólások száma : 543
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 18.

Hajsza: Egér út   Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hajsza: Egér út    Hajsza: Egér út   Icon_minitimeSzer. Jún. 01, 2011 5:05 pm

A jelentkezést lezárom! A kaland a mai nap folyamán kezdődik, és jelzem hova kell írnotok. Sajnos lényegében csak két résztvevő van, így némileg felhatalmazom magam a kaland menetének módosítására.

10 körös lesz a mese, és a 8-dik körbe valamelyikőtök elhalálozik, és az utolsó két kör a vízválasztó, ami azt jelenti kiderül, hogy a másik karakter is életben marad-e, avagy sem. Tehát mindenki meghalhat a kalandban! Ha valaki 5 napnál tovább váratja társát akkor jön a halál. Ettől függetlenül a másik, még nem garantált, hogy túl éli a mesét.

Jelentkezők:
  • Anthony Carter - Vicenzo Nero (csak hogy tiszta legyen 1 körig lesz/ leszek életben, hogy ne legyen hiába az, hogy megcsináltam az előtörténetét. )
  • Sunbeam - Titok
  • Trant Hardwin / Undor - Szotyi
Vissza az elejére Go down
https://xmenfrpg.hungarianforum.net
Cerebro

Cerebro


Hozzászólások száma : 543
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 18.

Hajsza: Egér út   Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hajsza: Egér út    Hajsza: Egér út   Icon_minitimeSzer. Jún. 01, 2011 6:21 pm

Elindult a kaland, a résztvevőket kérem, hogy írjanak a Tudományos génlaboratóriumba.


Prológus



1992. április 10. - Valahol Kanadában

A helyszín, egy földalatti bunker, ahol több tudós is egy bizonyos alak köré csoportosul. Külseje elfajzott, félig ember, félig egy macskára emlékeztető. Ordítása pedig folyamatosan felhangzik. Vérfagyasztó és rémítő, akár egy fenevadé. Kezei, lábai leszíjazva, és a tudósok hada pedig testét vizsgálják. Anatómiája nem egyezik a ma ismert emberekével.

-Dr. Stais! Ezt nézze!

Hívja fel a figyelmét az egyik kutató, aki megvágja az alany karját, mire a seb néhány pillanat múlva begyógyul. A regeneráció félelmetesen felgyorsult. Megkezdődik az alany teljes körű vizsgálata, amit mind végig figyelemmel kísér egy William Stryker nevű alak. A tükör mögött jól lát minden egyes mozzanatot, majd csak maga mögé fordul, és egy igen csinos nőre tekint. Hosszasan gondolkodik, és fogalmazza meg magában szavait, mire teljesen higgadt hangon szólal meg.

-Az alany begyűjtve. Remek! Örömömre szolgál, és ahogy ígértem; Itt a pénze.

Ezzel átnyújt egy borítékot a nőnek, aki belenéz, majd megszámolja a több ezer dollárt, amit kapott. Elégedetten bólint, és elteszi, majd egy önelégült mosolyt ereszt maga elé. Hátat fordít, és távozik, majd még félúton vissza szól.

Hajsza: Egér út   Hghhg

-Ha bármikor szüksége lenne rám, tudja hol talál.

Ezzel Stryker továbbra is figyelemmel követi a kísérletet. Csövekre kötve, és sebészi eszközökkel lassan boncolják fel az elfogott alany egyes részeit, aki mind végig félelmetes ordításokkal kíséri az egész folyamatot. Egészen addig, míg nem minden izma megfeszülve szétszakítja béklyóit, és egy-egy csapással a fogvatartóit a földre küldi. Sérülései lassan begyógyulnak, míg ő kitör a "ketrecéből" és a szokatlanul kis ellenállást leküzdve megszökik. Nem gondolkozik azon, mért nem nehezebb a dolga, örül annak, hogy megszabadult. Stryker arcrezzenés nélkül kíséri figyelemmel mind ezt, majd egy gombot benyom az előtte lévő panelen, és az orvosi szobában szólal meg a hangja, ahol a kísérlet zajlott.

Hajsza: Egér út   1491681-sabretooth__3_


-Megszerezték? Meg van a DNS-e?

Kérdi, mire a válasz csak egy bólintás az egyik földön fekvő orvostól, aki egy apró kémcsövet mutat fel, amiben a vadállat vére lötyög.

Vissza az elejére Go down
https://xmenfrpg.hungarianforum.net
Cerebro

Cerebro


Hozzászólások száma : 543
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 18.

Hajsza: Egér út   Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hajsza: Egér út    Hajsza: Egér út   Icon_minitimeSzer. Jún. 15, 2011 9:32 pm

A kalandnak még nincs vége, de sajnos távozott Titok a sorból, ezzel csak Szotyi maradt. Minden esetre remélem Sunbeam élvezted a mesét, és ha magyarázatot várnál, vagy kérdésed lenne bármivel kapcsolatban állok rendelkezésedre.

Trant számára ideális körülmények között még 4 kör van hátra. A továbbiakban sok szerencsét neked! Szükség lesz rá.
Vissza az elejére Go down
https://xmenfrpg.hungarianforum.net
Cerebro

Cerebro


Hozzászólások száma : 543
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 18.

Hajsza: Egér út   Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hajsza: Egér út    Hajsza: Egér út   Icon_minitimeKedd Jún. 21, 2011 7:39 pm

A kaland véget ért! Köszönöm a résztvevőknek a játékot, remélem élveztétek. A túlélő Szotyi, az-az Trant Hardwin / Undor, így jutalma egy NJK, ami nem más mint az ide alkotott karaktere. Nyugodtan behelyezheted az előtörténetét ide. Használd egészséggel!

A megnyert NJK-d értéke 2pont, tehát:
A Választható fajok közül bármely képviselője lehet már az NJK, és már támadni is képes. De egyénileg még ő sem jelentkezhet kalandokra, kizárólag a fő karaktered (JK) mellett tud mozogni. Egy ilyen kategóriájú NJK-nak már kell előtörténetet írni a megfelelő részlegbe.

A kalandot itt lehet véleményezni és örülnék is neki, ha a két résztvevő elmondaná mi tetszett vagy épp mi nem tetszett nekik!
Vissza az elejére Go down
https://xmenfrpg.hungarianforum.net
Trant Hardwin / Undor
Jegelt karakter
Trant Hardwin / Undor


Hozzászólások száma : 98
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 23.
Age : 36
Tartózkodási hely : Xavier és Lensherr Speciális Képességű Diákok Intézménye

Hajsza: Egér út   Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hajsza: Egér út    Hajsza: Egér út   Icon_minitimeKedd Jún. 21, 2011 10:28 pm

Egyszerű a válasz. Az tetszett hogy nyertem. Mindenkinél jobb és okosabb voltam. Semmik sem vagytok, muhahahahahahahahahahah.
Világhódító Szotyi szólt. Very Happy


Na de komolyra fordítva a szót, hogy képzeled hogy megkínzod Kolosszust? Very Happy Amúgy a rövidsége magától értetődő volt, de azért az én ízlésemnek rövid volt. És hogy egy kicsit gyanús, hogy a két fogoly pont megmentette az életemet. Amúgy szép volt, jó volt, változatos volt, amennyire a keretek engedték. A kijárat kicsit necces volt, hogy csak ki kellett lépni az épületből, de hát már be kellett fejezni a dolgot.
Vissza az elejére Go down
Sunbeam
Inaktív karakter
Sunbeam


Hozzászólások száma : 48
Csatlakozás ideje : 2011. Apr. 24.
Tartózkodási hely : Xavier és Lensherr Speciális Képességű Diákok Intézménye

Hajsza: Egér út   Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hajsza: Egér út    Hajsza: Egér út   Icon_minitimeSzer. Jún. 22, 2011 4:21 am

Jó kis kaland volt, csak kár, hogy kipurcantam, de hát ez van. Ilyen az élet. Egyszer (vagy többször) mindenkinek szembe kell néznie az életben a puskacsővel. Én most épp a rossz felén álltam. De azért tetszett.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Hajsza: Egér út   Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hajsza: Egér út    Hajsza: Egér út   Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Hajsza: Egér út
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Hajsza: Kapj el!

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Kaland részleg :: Tömegkaland-
Ugrás: